Únor 2013

V letošním roce je zima dost netradiční, střídají se spíše teploty kolem nuly, někdy prší, někdy padá sníh. Je to takové vlezlé počasí, a tak je lepší zavřít se do dílny a vyrábět doplňky na kolejiště pěkně v teple. Pokračujeme v dokončovacích pracech na nádraží Domoušov. V neposlední řadě vznikl návrh plotu  mezi nádražní budovou a administrativní budovou.

 

 

 

 

 

 Návrh plotu - 1 alternativa nižší a 2 alternativa vyšší

 

Vyšší alternativa

 

 

Po odsouhlasení návrhu byl plot vyroben na dílně. Nyní čekáme až přijde lepší počasí, abychom ho umístili na kolejiště.

 

 

 

 

Přes to nepříznivé počasí jsme ale nezaháleli. Dopilovali jsme  návrh erbu, který by představoval  symbol kolejiště. Protože dominantou na zahradě nad kolejištěm je 12 let starý cedr, stal se symbolem pro  erb.  Yarda Chudoba je opravdu precizní.

 

 

 

Využili jsme teplo dílny ve sklepních postorách domu, a vzali si inspiraci od několika  zahraničních modelářů, kteří svě modely ukládají buď do garáže nebo zahradního domku, nebo do dílny,  a stěny po vzoru jsme také obložili palubkami. Pohled na dřevem obložené stěny je úplně jiný než pohled na bílou sklepní zeď. Vzniká tím hezký kontrast mezi stěnou a modelem. A na víc modely nejsou uzavřeny v krabicích, a jsou pěkně vystaveny na policích. Po obvodu dílny jsou umístěny stoly na nichž bude položena programovací kolej. Dílna bude sloužit nejen k servisu modelů, ale i k výrobě ostatních doplňků kolejiště,  pískovcových staveb, atd.

Dali jsme si za úkol do konce jara v maximální míře dokončit výstavbu nádraží Cedrov. Proto využíváme každé hodiny k výrobě všech dílů a staveb,  které doplní kolejiště. Nyní jde  o  základové desky pro budovy, a vnitřní rozdělení budov na místnosti,  a vnitřní vybavení a osvětlení,  které se samozřejmě při nákupu plastových modelů  neprodává.  

Obrázky z výstavby dílny v suterénu domu

 

 

Další foto je z výroby okapových chodníčků a chodníků pro pěší. Je to spojení přírodního materiálu pískovce s plastovými výrobky firmy PIKO.

 

 

 

 

 

Neděle 24.2.2013

V sobotu se počasí zbláznilo, přišel příval sněhu. Nejprve to vypadalo na kouzelný sněhový víkend, ale v neděli ráho v 8:00 hod začalo pršet a přišla obleva.

Sníh se absoulutně nedal pluhovat, protože byl těžký , mokrý, a ve vysoké vrstvě. Alespoň jsem vyfotil pár snímků jako dokument .

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpět na začátek