Leden 2015

 

 

Vážení čtenáři,

vítám Vás v novém roce 2015 na našich webových stránkách. Zima 2014 - 2015 je poměrně příznivá naší zálibě v zahradní železnici. Po měsíci jsme  opět opět proháněli své modely po kolejišti. Konečně přišel na řadu i sněžný pluh, který již dva roky zahálel v depu. Sice sněhu bylo poskrovnu, pouze na místech, kde se více méně  vyskytoval stín. Slunná místa byla již bez sněhu. Bohužel letošní velké větry poškodily budovy na kolejišti,  zejména vítr zdemoloval sklad nádraží Zákoutí, a budově  Výhybna Cedrov  sebral střechu. Nedalo se ani projíždět s vlaky, ty také vítr porážel za jízdy. Připadali jsme si tu jak na Větrné hůrce. Ale dnes to bylo jiné, vysvitlo slunce, a ani nezábly tolik ruce.

Ale nejprvé čekalo kolejiště odhrnutí  sněhu z kolejí, aby se vlakové soupravy mohly nerušeně a majestátně projíždět po kolejišti. Nemám rád  rychlé jízdy vlaků po kolejišti, tak jak to někteří modeláři předvádějína svých videích, proto jsem jízdu nazval  majestátní. Pluhování zvládla dieslová lokomotiva - lokotraktor DB  řady 251 903-1 s velmi účinným pluhem. Na konci léta 2014 byl do lokotraktoru osazen dekoder a zvuk od firmy Massoth.

 

 

Do provozu tentokrát vyjela elektrická lokomotiva " Krokodýl " ale pozor, ne z RhB ale z DB  číselné řady 194 111 - 1 výrobce PIKO. Tento "krokodýl " je daleko mohunější než slavný model z RhB. Také do tohoto modelu jsme koncem léta 2014 zabudovali dekoder a ozvučení Massoth. Jeho jízdní vlastnosti jsou velmi dobré. K lokomotivě jsme přiřadili mrazící vozy PIko a Liliput.

 

A do třetice jsme vyzkoušeli malou parní lokomotivu s tendrem  Deutsche Reichsbahn řady 99 2815  s poštovním vagonem, a dvěmi osobními vagony. Pro tuto parní lokomotivu  byl dnešní den prvním, kdy se ocitla na kolejišti. Zatím není digitální. Bohužel nesnáší větší stoupání, a na kruhovém mostu měla problémy, proto jsme ji pouštěli spíše do klesání trati  po kruhovém mostu a více po rovině.  Zapřažení tendru a 3 vagonů je ve stoupání nad její síly.

Odpoledne se již slunce zatáhlo, a fotografie již nejsou tak veselé, a začaly zábnout ruce. To byl již čas ukončit jízdy,  odjet s vlaky do depa a jít na grog.

 

 

Pro ty, kteří mají zájem  shlédnout celý dnešní provoz na kolejišti ve fotografiích, klikněte na odkaz:

https://www.flickr.com/photos/98787701@N06/sets/72157648291743993

Zpět na stránku Rok 2015

    Zpět na stránku Prosinec 2014