Prosinec 2012

Vyvrcholení letošní sezóny dne 26.12.2012

 

Druhý vánoční den na sv. Štěpána byla doma velká sešlost, naladěná na notu zajezdit si s vláčkama. Rozhodnutí zprovoznit kolejiště padlo velmi rychle. Zvláště když bylo hezké počasí, sice ne vůbec zimní, ale mohli jsme alespoň  v klidu připravit trať k provozu. Občas vysvitlo slunce, teploty byly nad nulou a nemrzly ruce při práci. Většinu času letošního roku jsme věnovali výstavbě železnice, a velmi málo provozu na kolejišti.  Před každým provozem po delší době, když se kolejiště neprovozuje,  je nutné věnovat čas úklidu listí,  spadaných větviček z jehličnanů a konifer. Z kolejí se dále musí odstranit prach, a jiné nečistoty, jinak nefungujíe kontakt mezi sběračem lokomotivy a kolejí, lokomotivy se zastavují a nejezdí. Po hodinové přípravě, jsme vynosili lokomotivy a vagony na seřadiště, a sestavili soupravy k provozu. Od září jsme rozšířili svůj vozový park o soupravu švýcarských drah RhB, taženou lokomotivou GE 4/4 s číslem 615. Moc jsme se těšili, na okamžik, až s touto soupravou vyjedeme na trať.

Ten okamžik právě nastal. Vlak vyjel z nádraží  " Domoušov " na trať, projel tunelem a vyjíždí na kruhový most. Stoupání kruhového mostu 3,9 cm/100cm zdolává lokomotiva  velmi dobře, i když jsou koleje mokré.

 

 

  

Na kruhovém mostě.

 

  

 

Vlak již překonal stoupání, přejíždí  ocelový most a za nim na malou rovinku před vjezdem do zhlaví  nádraží Cedrov.

  

 

Po krátké zastávce na nádraží v Cedrově, vyjíždí vlak opět na trať. Za fabrikou objíždí pravotočivým obloukem obec "Cedrov" . Po ocelovém příhradovém mostě překoná rokli pod  bývalým hradem, a již objíždí s mírným klesáním zříceninu hradu.

 

Souprava projíždí okolo našeho loga.

 

Mírným klesáním se vlak dostává do rokle, podjede ocelový most nad roklí a již se blíží  k nádraží  "Zákoutí".  Dále pak pokračuje hlavní tratí až do nádraží "Domoušov".

 

 

Průjezd  nádražím  "Domoušov" po 4 koleji.

 

Touto soupravou ale dnešní den nekončil. Na trať vyjela i párová lokomotiva německých drah a to 99 4632-8 . Pomalu stoupá po kruhovém mostu do stanice   " Cedrov "

 

 

Ze stanice "Cedrov" pokračuje dál do stanice " Zákoutí  "  pod hradem, ale nejdříve přejede ocelový příhradový most , a okolo hradu klesá do rokle pod cedrem, aby se dostala na rovinku a napojila se na hlavní trať do stanice " Zákoutí". Na třetím obrátku ji fotograf zachytil již na zastávce " Dubina "

 

 

Souprava RhB směřuje  do tunelu, aby se dostala na druhou stranu chodníku.

 

 

 

 Na nádraží "Domoušov"

 

Malé vnučce Klárce se vláčky moc líbily, ale  řízení provozu ji natolik unavilo,  že tvrdě usnula.

 

 

 

 

 

Ještě jednou trať okolo zříceniny hradu ale z jiného úhlu.

 

 Soupravy najely do nádraží " Domoušov " a tím provoz na kolejišti dnešního  dne skončil.

 

 

Těšíme se  na Nový rok  2013 a všem příznivcům našich stránek přejeme nejen  zdraví a štěstí,  ale i mnoho krásných zážitků a radosti při prohlížení stránek zahradních železnic.

 

Zpět nahoru

Zpět na Říjen 2012

Zpět na Rok 2012

Pokračovat na Leden 2013