3.6 Po stopách RhB -  trať Bernina

Zastávka  Miralago

Datum : 18.8.2011 ve 14:09hod.

I tato zastávka je součástí poznávacího výletu  "Po stopách RhB" - trať Bernina. Nejprve jsme tuto zastávku projeli bez povšimnutí, protože jsme měli daný cíl Viadukt Brusio. Po prohlídce Brusia , které jsme opustili ve 14:04 hod,  jsme dorazili po 5 min k malému nádraží, které je umístěno ihned u břehu jezera Poschiavo pod hlavní silnicí na Tirano. Několik málo domů starousedlíků, malé útulné restaurace, kde se mluví několika jazyky. Kolej nádraží je opět umístěna v silnici mezi pláží jezera a nádražím. Pro parkování je tak málo místa, že jsou u parkoviště umístěny informační tabule pro autoturisty s upozorněním, aby respektovali při parkování průjezdný profil vlaku.

 

 

 

 

 

 

 Máme asi tak  25 min. do příjezdu vlaku. Jsme již trochu unaveni, a tak dobrá káva v místní restauraci přijde vhod. Chvíli co chvíli Monika z okna restaurace vyhlíží příjezd vlaku, aby jsme ho nepropásli. Aáá již je tady, přijíždí souprava tažená lokomotivou ABe 4/4 II.

 

 

 

Těsně před příjezdem vlaku přijelo auto s plošinou vyměňovat žárovky u veřejného osvětlení a postavili svůj vůz mezi kolej a budovou restaurace do prostoru nástupiště. Přijel vlak lidé v klidu vystoupili, elektrikáři dokončili svou práci a popojeli na další světlo.

  Pořídili jsme spolu s ostatními turisty povinné fografie vlakové soupravy a atmosféry kolem ní, a opět nastala chvíle čekání na vlak v protisměru.

 

Chvíli klidu využil i majitel malé restaurace, aby zametl před svým prahem. Při zametání se ani nedal vyrušit přijíždějícím vlakem v jeho těsné blízkosti.

  

 

 Dnes jsme měli velké štěstí na lokomotivy nové generace ABe 8/12 Allegra, které jsou opravdu krásné a mohutné, když se k Vám blíží.

 

 

 

 I druhý vlak již odjíždí, a tak balíme fotografické fidlátka a odjíždíme směr St. Moritz. Stanice Miralago je položena ve výšce 935m nad mořem.  Trať do Le Prese kopíruje břeh jezera a z Le Prese vede souběžně se silnicí..

 

 

 Ze silnice si ještě prohlížíme krajinu okolo jezera

 

zpět nahoru